Prva Sveta Pričest 2017.g.

Ove godine na treću vazmenu nedjelju, 30. travnja 2017. godine u našoj župi slavili smo podjelu svetoga sakramenta Prve Svete Pričesti za 55 kandidata. Slavlje je započelo u 10:00 sati svečanom procesijom od župne kuće do župne crkve a bjelina koju su djeca nosila izvana bila je više nego pokazatelj bjeline i čistoće njihovih srca koje su oprali Božjim milosrđem u sakramentu svete ispovijedi dva dana prije Prve Pričesti, kad smo imali i duhovnu pripremu, molitvu i klanjanje za djecu i njihove obitelji.
Preporučamo ovegodišnje prvopričesnike u vaše molitve dragi naši župljani, kako bi vjera u njihov srcima svakodnevno rasla, a želja za blizinom Gospodnjom postajala sve snažnijom.

Foto: Ž.Štogl

Prva sveta pričest, 2016.g.

Na treću Uskrsnu nedjelju, 10. travnja 2016. godine u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Rovišću, župnik je podijelio sakrament prve svete pričesti za 66 prvopričenika. Obasjani radošću i očišćenih srdaca prilikom sakramenta Prve svete ispovijedi, primili su danas Isusa u obliku bijele hostije u svoja mlada srca.

Radujmo se s prvopričesnicima i njihovim obiteljima na ovoj milosti koju su primili.

Iskrene čestitke cijele župne zajednice!

Foto: Stjepan OTP

Prva Sveta Pričest, 2015.g.

Na 3. vazmenu nedjelju, 19. travnja 2015. godine u našoj župi slavili smo podjelu svetoga sakramenta Prve Svete Pričesti za 75 kandidata. Slavlje je započelo u 10:00 sati svečanom procesijom od župne kuće do župne crkve a bjelina koju su djeca nosila izvana bila je više nego pokazatelj bjeline i čistoće njihovih srca koje su oprali Božjim milosrđem u sakramentu svete ispovijedi dva dana prije Prve Pričesti, kad smo imali i duhovnu pripremu, molitvu i klanjanje za djecu i njihove obitelji.

Foto: Ž. Štogl