Imenovanja i premještaji svećenika Bjelovarsko-križevačke biskupije, 2018.

Bjelovarsko-križevački biskup Vjekoslav Huzjak razriješio je, imenovao i premjestio svećenike svoje biskupije na sljedeće pastoralne službe:

Preč. Mihill Gojani, dosadašnji dekan Cirkvenskoga dekanata i župni upravitelj župe Presvetoga Trojstva u Rovišću, razriješen je službi i imenovan je župnikom župe svete Margarete u Dubravi.

Preč. Stjepan Šprajc, dosadašnji dekan Vrbovečkoga dekanata i župnik župe svete Margarete u Dubravi, razriješen je službi i imenovan je župnikom župe Presvetog Trojstva u Rovišću.

Preč. Stjepan Soviček, dosadašnji župni upravitelj župe svete Barbare, djevice i mučenice, u Carevdaru razriješen je službe. Vlč. Ivan Žufika, dosadašnji župnik župe svetoga Petra apostola u Svetom Petru Orehovcu, razriješen je službe i upućen u mirovinu. Vlč. Mato Šarić, dosadašnji župnik župe svetoga Stjepana prvomučenika u Štefanju, razriješen je službe i imenovan je župnikom župe svetoga Mihaela Arkanđela u Zrinskom Topolovcu. Vlč. Milan Kerš, dosadašnji župnik župe svetoga Mihaela Arkanđela u Zrinskom Topolovcu, razriješen je službe i upućen na godinu dana stanke. Vlč. Krunoslav Detić, župnik župe svetoga Mihaela Arkanđela u Miholcu imenovan je župnim upraviteljem župe svetoga Petra apostola u Svetom Petru Orehovcu. Vlč. Mladen Benko, s oporavka u župi Presvetog Trojstva u Rovišću, upućen je na nastavak oporavka u župu svetoga Mihaela Arkanđela u Miholec. Vlč. Mirek Hrvojić, dosadašnji župnik župe svete Marije Magdalene u Kapeli, razriješen je službe i imenovan župnikom župe svetoga Stjepana prvomučenika u Štefanju. Vlč. Tomislav Fridl, dosadašnji župnik župe svetoga Martina biskupa u Velikoj Trnovitici i župe Sveta tri kralja u Staroj Plošćici razriješen je službi i stavljen na raspolaganje Ravnateljstvu hrvatske inozemne pastve u Zagrebu. Vlč. Krunoslav Brunović imenovan je župnikom župe svetoga Martina biskupa u Velikoj Trnovitici i župnikom župe Sveta tri kralja u Staroj Plošćici. Vlč. Dejan Tot, tajnik Bjelovarsko-križevačkog biskupa, imenovan je župnim upraviteljem župe svete Marije Magdalene u Kapeli. Vlč. Damir Burlić, dosadašnji župni vikar župe svete Terezije Avilske u Bjelovaru razriješen je službe i imenovan župnikom župe svete Barbare djevice i mučenice u Carevdaru i ravnateljem Biskupijskoga pastoralno-duhovnog centra u Carevdaru. Vlč. Josip Benko, dosadašnji župni vikar župe svetoga Vida mučenika u Vrbovcu, razriješen je službe i imenovan župnim vikarom župe svete Terezije Avilske u Bjelovaru. Vlč. Mihael Hertarić, mladomisnik, imenovan je župnim vikarom župe svetoga Vida mučenika u Vrbovcu.

Izvor: IKA, Zagreb 5.7.2018.

Trodnevlje uoči župne svetkovine Presvetog Trojstva, 2018.

PRESVETO TROJSTVO - ŽUPNA SVETKOVINA

Dragi župljani pred nama je još jedna proslava župnog blagdana, slavlje Svetkovine Presvetog Trojstva. Kao i prethodnih godina i ove ćemo imati priliku doživjeti duhovnu pripremu kroz Trodnevnicu uoči Svetkovine.

PROGRAM TRODNEVLJA:

ČETVRTAK, 24. svibnja

19:00 sati - Sveta Misa (vlč. Vlado Hren)

20:00 sati - Nastup zborova (gosti: zbor mladih iz župe sv. Luke Evanđeliste, Travno - Zagreb)

20:30 sati - Večera i druženje za mlade

Video prvog dana trodnevne priprave za župni blagdan Presvetog Trojstva možete pogledati OVDJE

PETAK, 25. svibnja

19:00 sati - Sveta Misa (vlč. Augustin Tašić)

20:00 sati - "Večer kulture i zajedništva" u društvenom domu - predstavljanje narodnih nošnji, običaja, plesa, te tradicijskih jela iz rodnih krajeva naših župljana

Video drugog dana trodnevne priprave za župni blagdan Presvetog Trojstva možete pogledati OVDJE

SUBOTA, 26. svibnja

19:00 sati - Sveta Misa (fra Marko Pustišek)

20:00 sati - Susret folklora u školsko-sportskoj dvorani u Rovišću

Video trećeg dana trodnevne priprave za župni blagdan Presvetog Trojstva možete pogledati OVDJE

NEDJELJA, 27. svibnja - SVETKOVINA PRESVETOG TROJSTVA

08:00 sati - Sveta Misa

11:00 sati - Svečana Sveta Misa (predvodi fra Jure Šarčević)

USKRS 2018 - Procesija

Na sam blagdan Uskrsnuća Gospodinova, središtem Rovišća (Trg hrvatskih branitelja) održana je uskrsna procesija kojoj su sudjelovali pripadnici DVD Vatrogasne zajednice Općine Rovišće, Limena glazba Predavac, te veoma veliki broj vjernika.