Župni Caritas - Info listić 3/12

AKCIJA CARITASA U VRIJEME DOŠAŠĆA - ADVENTA 2012.godine

 

I ove godine kao i prethodnih godina prije Božića imali smo akciju caritasa pomaganja ugroženim obiteljima naše župe, u obliku odjeće, obuće, higijenskih potrepština i živežnih namirnica.

Broj obitelji koje traže pomoć caritasa sve je veći, tako da smo za Božić pripomogli 48 obitelji naše župne zajednice, pri čemu je tom prilikom za kupovinu namirnica i higijenskih potrepština potrošeno 4.260,00 kn.

U vrijeme Došašća na nedjeljnim misama zornicama nudili su se sendviči, kava, čaj i kolači za koje su vjernici dali svoj prilog. Hvala svima koji su na taj način, kao i radom pomogli da se prikupi novac za kupovinu živežnih namirnica i higijenskih potrepština. Posebno bih se zahvalili pekari „Oškera“ koja je i ove godine darovala brašno i peciva za sendviče, te trgovini „Centar Rovišće“ vl. Kreše Džolan i Marice Markešić.

Ovim se putem zahvaljujemo svim našim župljanima koji su svojim darovima i radom doprinijeli kako bi mogli pomoći našim najugroženijim obiteljima.

Hvala svima !

                                                                                                                 Župni Caritas