Aktivnosti Poletaraca i Izviđača u našoj župnoj zajednici

U rad izviđača uključeno je oko 80 učenika od 2. do 8. razreda (poletarci i pčelice, te izviđači i planinke).

U izviđačke aktivnosti rado se uključuju i srednjoškolci kao i odrasli koji su bili prijašnji izviđači i pomažu u većim izviđačkim projektima, akcijama u školi, u lokalnoj zajednici i u župi.

Osnovna djelatnost izviđača je život i rad u prirodi. Oni istražuju i otkrivaju kako se snaći u prirodnom okruženju, odnosno kako se snaći u životu i pronaći svoj put.

Pored fizičkog, emocionalnog, intelektualnog i društvenog razvoja bitnu ulogu ima duhovni razvoj izviđača. Duhovni razvoj omogućava stvaranje osobnog sustava vrijednosti.

Duhovna dimenzija je prisutna u svakoj našoj aktivnosti pa tako i u povezanosti, suradnji s našom Župom Presvetog Trojstva u Rovišću.

Spomenut ću neke sadržaje:

• Betlehemsko svjetlo, svjetlo mira i ljubavi izviđači su donijeli u katedralu naše Bjelovarsko-križevačke biskupije odakle je preneseno u sve župe biskupije, tako i u našu Župu Presvetog Trojstva u Rovišću
  • Prodaja maslinovih grančica na Cvjetnicu za potrebe župnog Caritasa
  • Križni put po kapelama naše župe na Veliki petak
  • Čuvanje Božjeg groba na Veliku subotu
  • Akcija Crvenog križa »Solidarnost na djelu», prikupljanje hrane za školsku kuhinju i novac za najpotrebitije obitelji

Izviđači imaju još mnoge aktivnosti koje većina njih zdušno obavlja, ali nadamo se da će biti svjesni utjecaja i nužnosti duhovnog razvoja u razvoju svakog pojedinca, te uvidjeti njegovu ljepotu.

Voditeljica izviđača OŠ Rovišće: Zdenka Štogl

Vanjski suradnik: Ivica Tanjić