Djelo Božanskog Milosrđa

Milosrdni IsusPoljskoj redovnici sv. s. Faustini Kowalskoj koja se bezgranično pouzdavala u Boga, Isus je povjerio veliku misiju: proširiti poruku Milosrđa cijelome svijetu. Bit njezinog poslanja bila je posredovati nove molitve i oblike pobožnosti koje trebaju podsjećati na zaboravljenu istinu vjere u Milosrdnu ljubav Božju prema svakom čovjeku, posebno prema grješnicima.
Isus je tražio, između ostalog, da se ustanovi blagdan Božanskog Milosrđa na Bijelu nedjelju što je uveo papa bl. Ivan Pavao II.

U našoj župi Djelo Božanskog Milosrđa potaknuo je bivši župnik Krunoslav Detić, 22. veljače 2009.godine, na datum kada je sv. Faustina, 1939.godine, prvi puta vidjela Milosrdnog Isusa u svojoj samostanskoj ćeliji.
Djelo božanskog Milosrđa okuplja članove koji mole neprekinutu devetnicu Božanskom Milosrđu lančanim načinom, te svakodnevno krunicu Božanskog Milosrđa. Članovi koji se na to obvežu svake godine uoči svetkovine Božanskog milosrđa poslije sv. Pričesti u tišini srca obnove svoje obećanje da će svakodnevno moliti krunicu i neprekinutu devetnicu. Oni se nazivaju Klanjateljima Božanskog Milosrđa (ukupno ih je 21 član). Također se trude na tri načina širiti Božansko milosrđe: molitvom, riječju i djelom. Članovi koji se ne obvezuju na svakodnevnu krunicu Božanskom milosrđu ili na molitvu neprekinute devetnice nazivaju se Štovateljima Božanskog Milosrđa (ukupno ih je 40 učlanjenih). Također je djelo Božanskog Milosrđa jezgra župnog karitasa.
Svakog 4. petka u mjesecu Klanjatelji Božanskog Milosrđa izmjenjuju se u klanjanju pred Presvetim od 15h do 18.30.

Štovatelji Božanskog Milosrđa          Štovatelji Božanskog Milosrđa

NAPUTAK ZA ŠTOVATELJE BOŽANSKOG MILOSRĐA

Štovatelji Božanskog Milosrđa neka:

1. časte sliku Milosrdnog Isusa u svom stanu i obraćaju se na Njega u svim svojim brigama i poteškoćama;

2. neka se potpuno posvete Milosrdnom Isusu;

3. neka žive pod zrakama milosti Milosrdnog Isusa, neka se osobno brinu za čistoću srca i nastoje oko kršćanske savršenosti;

4. neka razglašuju Božansko Milosrđe pomoću djela milosrđa, duhovnih i tjelesnih, napose da obraćaju grešnike, tješe i pomažu siromahe, žalosne i bolesne, i upoznavaju druge s ovom pobožnošću;

5. neka na svagdanje molitve nadovezuju zaziv: »Isuse, uzdam se u Te!« Oni, pak, koji imaju vremena, napose bolesnici, neka svaki dan mole krunicu Božanskoga Milosrđa ili druge molitve Božanskome Milosrđu upravljene;

6. neka često opetuju strelovitu molitvicu koju je Isus naučio sestru Faustinu:

»O Krvi i Vodo, što potekoste iz Srca Isusova kao izvor milosrđa za nas, u vas se uzdam!«